Spotkanie rodziców – 2023

Uginające się stoły pod ciężarem różnorakich słodkości to znak, że do seminarium zawitali rodzice.

Wieloletnią tradycją seminarium jest coroczne spotkanie rodziców. Tym razem odwiedzili nas w dniach 12-14 maja. Była to okazja do rozmów i opowieści. W sobotni poranek zabraliśmy rodziców do krakowskiego klasztoru dominikanów przy ul. Stolarskiej. Tam mogliśmy poznać historię św. Jacka i pomodlić się przy jego grobie. Dzięki gościnności diakona Pawła – znajomego dominikanina – zwiedziliśmy klasztor i odprawiliśmy Mszę świętą.

Kolejne kroki skierowaliśmy do Muzeum Czartoryskich, gdzie poznawaliśmy historię, dzieła sztuki i ubogacaliśmy się kulturalnie. Ten intelektualny przesyt musieliśmy rozładować długim odpoczynkiem. W tym celu udaliśmy się na grilla za miasto do jednej z podkrakowskich wsi. Tam spędziliśmy miło popołudnie na rozmowach, smacznym jedzeniu i spacerach uwieńczonych oglądaniem zachodu słońca.

W niedzielę, po wspólnych modlitwach śniadaniu był czas na wspólną kawę i ciastko. Mimo wytężonego wysiłku konsumpcyjnego stoły wciąż się uginały. Niektórzy ratowali się spacerem. Potem spotkaliśmy na Mszy świętej w naszej seminaryjnej kaplicy, której przewodniczył ks. rektor Marcin Ciunel MS. Po obiedzie rodzice wyjechali do domów, a my walczyliśmy z przeciążonymi stolami jeszcze przez długie dni…

17/5/2023