Nowi prezbiterzy – ks. Martin i ks. Jakub

Nasza prowincja wzbogaciła się o dwóch nowych prezbiterów. Dk. Martin Malina MS i dk. Jakub Batorski MS przyjęli święcenia kapłańskie.

Za nami dwie uroczystości. Pierwsza odbyła się na Słowacji. Naszemu współbratu dk. Martinowi Malinie MS udzielono święceń w jego ojczyźnie. Była to okazja do świętowania dla miejscowej społeczności. Uroczystości odbyły się w Považskej Bystricy w Kościele Panny Márie Lasaletskej dnia 11 maja 2024 r. Święceń udzielił J. E. Bp Tomáš Galis, biskup diecezji żylińskiej. Już następnego dnia, w niedzielę 12 maja, w rodzinnej parafii Martina w Kościele św. Michała Archanioła w Chrenovci-Brusne odbyła się Msza św. prymicyjna.

Tydzień później, 18 maja 2024 r., w Bazylice Mniejszej p.w. Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu zostały udzielone świecenia kapłańskie dk. Jakubowi Batorskiemu MS. Szafarzem święceń był J. E. Bp Jan Sobiło, biskup pomocniczy diecezji charkowsko-zaporoskiej. Uroczystość odbyła się w ramach odpustu majowego. Następnego dnia, w niedzielę 19 maja, obaj neoprezbiterzy odprawili Mszę św. prymicyjną w dębowieckiej bazylice.

Naszym współbraciom serdecznie gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego na drodze powołania!

20/5/2024