Mamy trzech nowych akolitów i dwóch nowych lektorów!

W pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, 10 marca, nasi współbracia przyjęli posługi akolitatu i lektoratu. Nadanie urzędów odbyło się w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Saletyńskiej w Krakowie.

Przyjęcie posługi akolity i lektora to ważne wydarzenie na drodze do kapłaństwa każdego kleryka. Urząd lektora zbliża do ołtarza Słowa Bożego, a urząd akolitatu do ołtarza Eucharystycznego, dając możliwość pełnienia przy nim nowych funkcji.

Bracia: Wiktor Gąsiorowski MS, Wojciech Wicher MS i Paweł Obrzut MS przyjęli posługę akolitatu. Natomiast Łukasz Drężek MS i Kamil Stącel MS przyjęli posługę lektoratu.

Nagranie homilii Księdza Prowincjała z uroczystości nadania posług można odsłuchać tutaj: https://saletyni.pl/2019/03/11/nowi-lektorzy-i-akolici/

Czym jest dla Ciebie lektorat?
Kamil Stącel MS: Jako student odkryłem, że żaden ze mnie chrześcijanin – nie poznaję Boga i dalsze praktykowanie na tym poziomie uwłacza mi i chrześcijaństwu. Zamiast zakwestionować sens sakramentu pokuty, który niewiele poprawiał zrobiłem postanowienie poprawy – 7.12.2013r. kupiłem Biblię Tysiąclecia. Zacząłem czytać Ewangelię. Spodobała mi się. Nadal mi się podoba.

Czym jest dla Ciebie akolitat?
Paweł Obrzut MS: Akolitat jest kolejnym etapem w drodze do święceń kapłańskich. To czas w którym Kościół daje mi okazję do jeszcze głębszego odkrywania tajemnicy Eucharystii – nie tylko przez troskę o piękno jej sprawowania, ale też przez możliwość udzielania Komunii Świętej np. osobom chorym. Zaprasza mnie też do refleksji nad moim osobistym uczestnictwem w Eucharystii i jej miejscem w moim życiu.

10/3/2019