Triduum Sacrum

A wszystko miało wyglądać zupełnie inaczej… Święta Wielkanocne mieliśmy spędzić ze wspólnotą w Dębowcu, a później każdy planował odwiedzić swoich bliskich w domu rodzinnym…Jednak Pan Bóg zmienił nasze plany. W wyniku szerzącej się epidemii, żaden wyjazd nie był możliwy, dlatego tego roku Triduum Paschalne obchodziliśmy w naszej kaplicy seminaryjnej.

Były to zdecydowanie wyjątkowe Święta. Mogliśmy obchodzić Uroczystości Paschalne w gronie naszej wspólnoty zakonnej. Był to spokojny czas, przeznaczony na modlitwę indywidualną, wspólne liturgie i bycie razem.

O poranku każdego dnia Triduum spotykaliśmy się na wspólnej modlitwie Liturgią Godzin połączonej z katechezą wprowadzającą w tajemnice, które mieliśmy przeżywać danego dnia. Natomiast popołudniu gromadziliśmy się w kaplicy seminaryjnej na uroczystych celebracjach kolejnych dni Triduum Paschalnego.

W ten święty czas pamiętaliśmy w naszej modlitwie także o tych, którzy z powodu epidemii, nie mogli uczestniczyć bezpośrednio w obchodach Triduum Paschalnego.

Wkrótce zamieścimy homilie księdza Rektora wygłoszone w czasie Triduum.

16/4/2020