„W duchu Chrystusa Sługi”

Pierwszego dnia czerwca na Jasną Górę przybyła Ogólnopolska Pielgrzymka Wyższych Seminariów Duchownych, pod hasłem ,,W duchu Chrystusa Sługi”. Brali w niej udział klerycy z całej polski. Nas również nie mogło zabraknąć.

Centralnym wydarzeniem była Msza święta w Bazylice Jasnogórskiej, celebrowana przez kard. Lazarusa You Heung-sika. Z nim jednak miało to miejsce, klerycy i wychowawcy zebrali się w Archikatedrze Świętej Rodziny, gdzie wysłuchali konferencji prowadzonej przez bp. Krzysztofa Włodarczyka. W swoim wystąpieniu bp. Włodarczyk podkreślił konieczność skupienia się na słuchaniu Bożego głosu i pełnieniu Jego woli, zamiast uleganiu własnym egoistycznym pragnieniom. Wskazał również, że kapłani powinni wzorować się na Matce Bożej, która była wierną służebnicą Boga, dotrzymującą swoich obietnic. Dziś rzadkość stanowi wierność danemu słowu, gdy coraz więcej osób lekceważy swoje zobowiązania.

Po konferencji grupa blisko 1400 pielgrzymów ruszyła w kierunku Jasnej Góry. Drodze towarzyszyła modlitwa różańcowa. W czasie homilii dla kleryków, kard. Lazarus You Heung-sik porównał Jasną Górę do Kany Galilejskiej, podkreślając, że Maryja wychowuje nas w posłuszeństwie względem Boga i miłości, jeśli tylko zawierzymy Jej. Kardynał również zinterpretował hasło tegorocznej pielgrzymki, stwierdzając, że służba na wzór Jezusa Chrystusa przynosi szczęście i spełnienie.

Po zakończeniu obchodów na Jasnej Górze udaliśmy się w naszym małym seminaryjnym gronie na zwieńczenie świętowania dobrą pizzą.

6/6/2023