Dni Nadziei 2020

W uroczystość Najświętszej Trójcy zakończyliśmy w naszej parafii kolejne już Dni Nadziei. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Abyście uwierzyli w Tego, którego Bóg posłał.” (J 6, 29)

W tym roku Dni Nadziei rozpoczęliśmy w sobotę 30 maja liturgicznym obchodem wigilii Zesłania Ducha Świętego. Przez kolejny tydzień co wieczór gromadziliśmy się na wieczornej Eucharystii, a po niej uczestniczyliśmy w różnych wydarzeniach takich jak: modlitwy uwielbienia, katecheza, modlitwa o powołania czy nabożeństwo pokutne. Wszystko to miało pomóc otworzyć się nam na Ducha Świętego i dzieło ewangelizacji. Cechą charakterystyczną tego czasu zazwyczaj było to, że wychodziliśmy na ulice naszej parafii, a także odwiedzaliśmy domy i mieszkania parafian, by głosić wszystkim Dobrą Nowinę. Jednak w tym roku z powodu panującej pandemii okazało się to niemożliwe. Dlatego też przenieśliśmy część ewangelizacyjnej aktywności do internetu. Na stronie Dni Nadziei na facebook’u każdego dnia odbywały się transmisje z zapraszające do wspólnej modlitwy różańcowej, modlitwy koronką do Bożego Miłosierdzia i wiele innych. Zorganizowaliśmy także „challange biblijny”, który polegał na tym, aby zrobić zdjęcie, które będzie obrazować wybrany fragment Pisma Świętego. Zwycięzcę oczywiście czekał drobny upominek 🙂

Na zakończenie Dni Nadziei nasi współbracia stworzyli piosenkę, która przez cały rok ma wzniecać płomień nadziei, w tych, którzy będą jej słuchali.

9/6/2020