Święto Niepodległości

Narodowy Dzień Niepodległości niesie z sobą przesłanie o znaczeniu wolności dla naszego narodu, dla naszego kraju. Nie jest to jedynie dzień, w którym możemy zobaczyć flagi przechodząc ulicą ale dzień, w którym możemy rozbudzić w sobie dumę, że jesteśmy Polakami.

Zwyczajem lat ubiegłych, jest to także specjalny dzień w naszym seminarium – tzw. „Dzień kleryka”. Jest to czas, w którym możemy „doświadczyć trochę wolności” albo innymi słowami – dzień, który otrzymujemy aby trochę wypocząć od wymagającego planu seminaryjnego. Polega on na tym, że możemy dowolnie zaplanować sobie ten dzień i pojechać dokądkolwiek chcemy.

W tym roku jedni udali się na rowerach do Nowego Sącza, inni odwiedzić znajomych lub współbraci, którzy już pracują na parafiach w Rzeszowie czy Łętowem, jeszcze inni postanowili zobaczyć atrakcje jakie skrywa kopalnia srebra. Znalazło się też kilku, którzy postanowili odpocząć na miejscu, w Krakowie.

Pomimo małej ilości czasu można, choć na chwilę, oderwać się od obowiązków związanych z uczelnią, odpocząć i wziąć udział we wspólnym świętowaniu Narodowego Święta Niepodległości.

12/11/2019