Święcenia i uroczystości ku czci NMP z La Salette w Dębowcu

W piątek 13 maja, Mszą Świętą w intencji powołań, rozpoczęły się doroczne uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny z La Salette w Dębowcu, które trwały aż do niedzieli.

W piątkowy wieczór, w przeddzień święceń prezbiteratu, uczestniczyliśmy w obrzędzie wyznania wiary naszego współbrata – dk. Kamila Stącla MS. Kandydat do święceń publicznie, wobec przedstawicieli wspólnoty Kościoła wyznał swoją wiarę i wyraził gotowość do przyjęcia święceń w stopniu prezbiteratu.

W sobotę – 14 maja – w czasie uroczystej Eucharystii o godz. 10.30, dk. Kamil przyjął z rąk bpa Edwarda Kawy OFM Conv święcenia w stopniu prezbiteratu.

W sobotni wieczór uczestniczyliśmy w Mszy Świętej wigilijnej, która sprawowana była, już tradycyjnie, przez Misjonarzy Saletynów obchodzących jubileusz 25-lecia święceń kapłańskich. Eucharystię zakończyła procesja światła z łaskami słynącą figurą Płaczącej Pani.

Uroczystej sumie odpustowej w niedzielne przedpołudnie przewodniczył bp Edward Kawa OFM Conv – biskup pomocniczy archidiecezji lwowskiej.

O godz. 15.00 neoprezbiter – ks. Kamil Stącel MS odprawił Mszę prymicyjną. Na zakończenie udzielił wszystkim uczestnikom liturgii prymicyjnego błogosławieństwa.

19/5/2022