Spotkanie rodziców

Każdego roku w weekend na przełomie maja i czerwca organizujemy w seminarium Spotkanie rodziców. Jest to czas, w którym nasza najbliższa rodzina może nas odwiedzić i poznać się nawzajem. Jest to dla nas ważne wydarzenie, ponieważ w ciągu roku nie mamy zbyt wielu okazji, aby przyjechać do domu. Tegoroczne spotkanie miało miejsce od 31 maja do 2 czerwca.

Po przyjeździe rodziców do seminarium i rozlokowaniu się w pokojach, rozpoczęliśmy spotkanie wspólną kolacją. Następnie każdy miał okazję spędzić trochę czasu razem ze swoją rodziną, wychodząc na spacer na miasto. Ci, którzy wrócili wcześniej spędzili późny wieczór we wspólnym gronie, dzieląc się jak przeżywają pobyt swoich dzieci w seminarium.

Sobota była bardzo intensywnym dniem. Po wspólnej modlitwie porannej zjedliśmy śniadanie i wypiliśmy kawę. Potem wybraliśmy się do Zabawy do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkównej, gdzie została nam przybliżona jej historia. Tam też, ks. Rektor odprawił dla nas Mszę Świętą i wygłosił homilię. Po obiedzie udaliśmy się na tzw. Śmietanę, czyli do domu rodzinnego bł. Karoliny. O godzinie 15:00 odmówiliśmy wspólnie koronkę do Bożego Miłosierdzia i poszliśmy śladem drogi męczeństwa Błogosławionej. Wieczorem, już w seminarium, odmówiliśmy nieszpory i rozpoczęliśmy wspólne biesiadowanie przy grillu. Dla rodziców przygotowaliśmy także karaoke. Dzień zakończyliśmy apelem jasnogórskim.

Ostatni dzień był spokojniejszy. Rozpoczął się podobnie jak poprzedni, ale po wspólnej rekreacji przy kawie odbyła się konferencja dla rodziców i seminarzystów o roli ojca i matki w domu. Wygłosił ją ks. Stanisław Witkowski MS, długoletni mieszkaniec seminarium, doświadczony zakonnik i biblista. O godzinie 12:00 ks. Rektor odprawił Mszę Świętą w seminarium i skierował słowo do rodziców. Spotkanie zakończyło się wspólnym obiadem. Po nim nadszedł czas ciężkich pożegnań. Odprowadziwszy rodziców na dworzec lub machając do odjeżdżającego samochodu pozostała u nas nuta sentymentu i oczekiwanie na kolejne spotkanie w czasie wakacji.

4/6/2019