Seminaryjne „andrzejki”

Święto św. Andrzeja zbiegło się w tym roku z początkiem nowego roku liturgicznego. W tym czasie przeżywaliśmy także listopadowy dzień skupienia, podczas którego pochylaliśmy się nad jakością naszego życia wspólnotowego.

Jednym ze stałych punktów w ciągu roku jest konferencja Księdza Prowincjała podczas nieszporów rozpoczynających adwent. Ma ona wprowadzić nas w ten okres, aby lepiej przygotować się na przyjęcie tajemnicy wcielenia, jaką jest Bożego Narodzenia. W tym roku przypomniał nam o roli czuwania na przyjście Pana, o tym że trzeba być wyczulonym na Jego obecność w różnych przestrzeniach naszego życia.

Dzień skupienia był dla nas wydarzeniem wspólnotowym, bo jako wspólnota dokonywaliśmy rewizji naszego życia braterskiego. Dzieliliśmy się naszymi trudami związanymi z życiem razem. Zastanawialiśmy się także jak moglibyśmy razem iść drogą przemiany serca.

Był to również czas, w którym otrzymaliśmy smutną wiadomość o śmierci naszego współbrata – ks. Franciszka Szklarskiego MS. Polecaliśmy Go w naszych modlitwach a w poniedziałek wspólnie uczestniczyliśmy w uroczystościach pogrzebowych.

3/12/2019