Saletyńskie Spotkanie Dzieci w Kobylance

Już po raz siódmy w Kobylance odbyło się Saletyńskie Spotkanie Dzieci (SSD). Przyjechało na nie około półtora tysiąca uczniów szkół podstawowych ze swoimi opiekunami. Tematem tegorocznego spotkania była „Rodzina w moim zasięgu”. W organizacji wydarzenia pomagało trzech współbraci z naszego seminarium.

Na dzieci czekało wiele atrakcji, takich jak koncert zespołu Turbo Anioły, którego członkowie są tak młodzi jak pozostali uczestnicy Spotkania Dzieci. Nie zabrakło również wspólnej pracy: każda grupa własnoręcznie wykonywała piękne kwiaty, w których każdy płatek był zapisany dobrymi słowami przez inne dziecko, a środek kwiatu zawierał to, co łączy całą grupę. Spotkania w Kobylance to również – albo przede wszystkim – modlitwa, którą wypełniony był każdy dzień. Oprócz Mszy Świętej, specjalnie przygotowanej dla tak młodych ludzi, oraz modlitwy porannej i „na dobranoc” uczestniczy mieli możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.

Pogoda w Kobylance była bardzo sprzyjająca, przez cały czas świeciło słońce, a gdy robiło się zbyt gorąco, straż pożarna polewała nas wodą dla ochłody.

Relacja z VII Saletyńskiego Spotkania Dzieci w Kobylance.

17/6/2019