Drzwi otwarte – relacja

Po raz kolejny gościliśmy u nas chłopaków z różnych stron Polski, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem.

Uczestnicy Drzwi otwartych

Na Drzwi Otwarte do naszego seminarium, które odbywało się w dniach 27-29 listopada, przyjechały 24 osoby. Spotkanie prowadził ks. Karol Tomczak MS z naszą pomocą.

Uczestnicy mogli zapoznać się m.in. z treścią objawienia na La Salette, z historią Zgromadzenia Misjonarzy Saletynów oraz dowiedzieć się jak przebiega nasza formacja. Brali również udział w stałych punktach życia seminaryjnego jak modlitwa Liturgią Godzin, medytacja Słowa Bożego czy adoracja Najświętszego Sakramentu.

Oprócz modlitw, konferencji i prezentacji ważnymi punktami programu były spotkania z klerykami, w trakcie których uczestnicy mogli osobiście porozmawiać o powołaniu i życiu zakonnym.

Ks. Karol Tomczak MS prowadzi Saletyńskie Duszpasterstwo Powołań i w ramach niego organizuje również inne wydarzenia mające na celu pomóc w rozeznaniu drogi życiowej. Zapraszamy do modlitwy w jego intencji oraz za osoby rozeznające swoje powołanie. Następne Drzwi Otwarte odbędą się od 27 do 29 maja 2016 r.

Drzwi naszego seminarium są otwarte przez cały rok. Zapraszamy wszystkich, którzy zastanawiają się nad swoim powołaniem i chcą zobaczyć jak wygląda nasza codzienność. Jeśli chcesz przyjechać w innym terminie skontaktuj się z nami.

(ww)

Zobacz galerię zdjęć >