60 lat minęło, czyli diamentowy jubileusz w naszym seminarium

Ks. Józef Mituś MS

28 października obchodziliśmy 60-tą rocznicę święceń kapłańskich ks. Józefa Mitusia MS, jednego z najstarszych członków wspólnoty seminaryjnej.

Uroczystość rozpoczęliśmy Mszą św., której przewodniczył Jubilat. Homilię wygłosił rektor seminarium ks. Jacek Pawłowski MS. Zwrócił uwagę, że jest to pierwszy taki jubileusz w naszej kaplicy. Po homilii ks. prowincjał Andrzej Zagórski MS udzielił ks. Mitusiowi specjalnego okolicznościowego błogosławieństwa. W trakcie uroczystego obiadu kl. Tomasz Pękała, dziekan alumnów, podziękował ks. Józefowi za świadectwo modlitwy, które daje młodszym współbraciom. Prócz domowników w uroczystości uczestniczyli przełożeni domów z Dębowca, Krakowa, Łętowego i Rzeszowa, przyjaciele i bliscy Jubilata oraz wspólnota neokatechumenalna, w której ks. Mituś jest prezbiterem. czytaj dalej >

Ks. dr Józef Mituś MS urodził się w 1931 r. w Kobylance. Pierwsze śluby zakonne w Zgromadzeniu Księży Misjonarzy Saletynów złożył 11 lipca 1951 r. Święcenia kapłańskie z rąk bpa Stanisława Rosponda otrzymał 28 października 1955 r. w Krakowie. Przez 60 lat kapłaństwa pełnił wiele posług. Był m.in. prefektem kleryków, katechetą, sekretarzem prowincjalnym, prowincjałem oraz rektorem seminarium. Jako doktor prawa kanonicznego przez wiele lat pracował w sądach biskupich, będąc obrońcą węzła małżeńskiego.

Mimo podeszłego wieku ks. Józef nadal jest młody duchem i aktywnie uczestniczy w życiu seminarium. Lubi przebywać wśród kleryków, dzieląc się z nimi mądrym słowem i nieznikającym z twarzy uśmiechem.

(pg)

Zobacz galerię zdjęć >