Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego

W nocy z 8 na 9 czerwca wzięliśmy udział w czuwaniu przed Zesłaniem Ducha Świętego w Sanktuarium „Ecce Homo”. Wspólnie z Siostrami Albertynkami, które były organizatorkami tego wydarzenia, a także z innymi wiernymi przeżyliśmy ten wieczór w atmosferze modlitwy i oczekiwania.

Rozpoczęliśmy o godz. 20.00 Akatystem ku czci Ducha Świętego. Śpiewem przyzywaliśmy obecności Bożego Ducha, prosiliśmy również, aby to On nas prowadził w tym szczególnym czasie. Następnie wysłuchaliśmy konferencji dk. Piotra Zerzuchy OCD. Po niej siostry zaprosiły wszystkich uczestników na wspólną agapę na dziedziniec przed sanktuarium. Tam mogliśmy posilić się przed dalszym czuwaniem.

Kolejnym momentem tego spotkania było uwielbienie Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Całość zakończyliśmy Mszą Świętą Wigilii Zesłania Ducha Świętego, której przewodniczył rektor naszego seminarium ks. Marcin Ciunel MS. Swoją strukturą i rozbudowaną liturgią słowa Msza ta przypominała w sposób szczególny Wigilię Paschalną. Tak samo jak przed Zmartwychwstaniem Pana, Kościół zaprasza do tego, aby czuwać i oczekiwać na Zesłanie Ducha Świętego.  

11/6/2019